Ing. Zdenka Brzobohatá

tel.: +420 543 247 975

tel.: +420 543 242 497

e-mail: brzo@brzo.cz

http://www.brzo.cz

Zobrazit menu

Zpět na seznam informací

Daňové přiznání k DzP FO – nejčastější chyby

Na odevzdání daňových přiznání zbývá necelý měsíc, Finanční správa přináší souhrn nejčastějších chybPosledním dnem pro podání je úterý 3. dubna 2018
. Tento den je zároveň posledním dnem pro úhradu daně a úřední hodiny finančních úřadů budou z toho důvodu 3. dubna otevřeny od 8:00 do 18:00 hodin. Daňové přiznání lze ale jednoduše odevzdat i elektronicky nebo poštou. Občané preferující osobní podání mohou i v menších obcích podat svá daňová přiznání, jelikož zaměstnanci Finanční správy uskutečňují výjezdy do obcí, kde se s nimi můžete o daňovém přiznání poradit a rovnou ho odevzdat.

 

5 nejčastějších chyb v daňových přiznáních k dani z příjmů fyzických osob:

 

  • Špatné uplatňování odčitatelných položek a slev na dani. Například tzv. školkovné, úroky z hypotéky.
  • Podnikatelé - pozor na odčítání slevy na manželku a daňového zvýhodnění na dítě (v návaznosti na výši příjmů, ze kterých uplatňujete výdaje příslušným procentem).
  • Chybné uplatňování slevy na manželku (manžela) - do příjmů manželky (manžela) nejsou zahrnuy nemocenské dávky, podpory v nezaměstnanosti nebo peněžité pomoci v mateřství (tzv. mateřské). Mateřská bývá zaměňována s rodičovským příspěvkem, který představuje dávku státní sociální podpory.
  • Chybou bývá duplicitní uplatnění jednoho dítěte dvěma poplatníky.
  • Zapomenutý podpis na daňovém přiznání.

 
Podrobnější informace k nejčastějším chybám v daňových přiznáních naleznete na stránkách Finanční správy.


Podrobnější informace, vztahující se k podání přiznání k dani z příjmů, včetně formulářů a informací k jejich vyplnění, jsou dostupné na internetových stránkách Finanční správy www.financnisprava.cz a přehled výjezdů do obcí naleznete ZDE

Srdečně Vás zveme na naše semináře a školení.

 

VYBÍREJTE Z NAŠÍ KOMPLEXNÍ NABÍDKY VZDĚLÁVÁNÍ BRZO

 

Datum vložení: 8. 3. 2018
Připravila: Alena Šlaisová, BRZO vzdělávací centrum
Zdroj: Finanční správa