Informace, přihlášky:

tel.: +420 775 242 496

e-mail: brzo@brzo.cz

http://www.brzo.cz

Zobrazit menu

VIDEO KURZ (ZÁZNAM Z WEBINÁŘE ZE DNE 1. 12. 2020) - Daňové a účetní novinky 2021 + cestovní náhrady


VIDEO KURZ V401/20
Daňové a účetní novinky 2021 + cestovní náhrady 


Datum natočení videa:                    Aktuální termíny podobných seminářů najdete zde.
1. 12. 2020 

Čas: 
cca 5 hodin

Lektor:
RNDr. Ivan Brychta, daňový poradce 

Cena videa:

Kč 990,- vč. DPH (lze čerpat 1 předplatitelskou vstupenku)
V ceně materiál připravený lektorem RNDr. Ivanem Brychtou.
 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
Informace pro zájemce o video:

 • Budete potřebovat PC nebo notebook s připojením k internetu a reproduktor nebo sluchátka. Video můžete opakovaně přehrávat (celé nebo po úsecích).

 • Zájemci si mohou video objednat telefonicky (tel: 775 242 496), e-mailem (brzo@brzo.cz) nebo elektronicky s využitím formuláře Přihláška (zcela dole).

 • Přihlášku Vám potvrdíme.

 • Po úhradě  na náš účet 1766847621/0100 (var. symbol Vaše IČ nebo datum narození) Vám pošleme instrukce k přihlášení, podkladový materiál a fakturu - daňový doklad.

 • Zálohové faktury zasíláme na vyžádání (poznačte, prosím, do poznámky v závazné přihlášce).

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Obsah video kurzu: 

Cílem video kurzu je seznámení účastníků s již schválenými nebo připravovanými změnami v daňové a účetní oblasti pro rok 2021. V rámci výkladu bude zdůrazněno, co z novinek je možné použít zpětně i pro rok 2020, budou zmíněny i novinky v zákonech s daněmi a účetnictvím souvisejících a změny v cestovních náhradách pro rok 2021. Obsah video kurzu bude přizpůsoben aktuálnímu vývoji legislativy v době konání webináře.
 

 • Změny v daních z příjmů (řešení tzv. hybridních nesouladů, zdanění při přemístění majetku bez změny vlastnictví, zdanění vyšších výher z hazardních her a účtenkové loterie, rezervy v pojišťovnictví od roku 2020, zpětné uplatnění daňové ztráty vč. speciálního postupu pro rok 2020, mezinárodní smlouva a související úpravy, připravovaný stravenkový paušál a další).
 • Změny v zákoně o DPH (změny sazeb DPH/přeřazení některých služeb a zboží do 10 % sazby DPH, DPH u nájmu od roku 2021, plnění v řetězci s jedinou přepravou, přemístění zboží a režim skladu, změna u zvláštního režimu pro poskytování cestovní služby, záloha na nadměrný odpočet a další).
 • Změny dalších daňových zákonů, např. daňového řádu (zcela zásadní novela účinná od roku 2021), zákona o evidenci tržeb (rozšíření povinnosti evidovat tržby vč. podmínek a termínů účinnosti, evidování tržeb v novém zvláštním režimu), zákona o spotřebních daních (úpravy nejen v souvislosti s epidemií koronaviru), snížení silniční daně u vybraných nákladních vozidel, zrušení daně z nabytí nemovitých věcí (vč. souvisejících postupů) a další.
 • Změny v účetních předpisech (v zákoně o účetnictví, prováděcích vyhláškách a v Českých účetních standardech, v návaznosti na vývoj legislativy).
 • Sazby cestovních náhrad pro rok 2021.
 • Další změny v návaznosti na legislativní proces.
 • Dotazy a diskuse 


Výklad bude ilustrován na příkladech a bude doplněn aktuálními stanovisky GFŘ a MF k dané problematice. Rovněž budou zdůrazněny nové postupy ve srovnání s dřívějšími.


Cena: Kč 990,- vč. DPH

V ceně materiál. Doporučujeme zákon o daních z příjmů, DPH a případně další předpisy dle programu.

Cena pro předplatitele 10 vstupenek: 1 předplatitelská vstupenka.